nav-left cat-right
cat-right

Úrazové pojištění se spořením: pojistka proti úrazu

V současnosti je evidentním trendem, že se začínají finanční produkty různě kombinovat. Důvody jsou jasné – zisky. Pojišťovny se snaží klienty, kteří například přijdou pouze s požadavkem na životní pojištění „naverbovat“ i do spoření, protože pak jednoduše více vydělají, někteří rádoby finanční poradci dělají to samé. Úrazové pojištění se spořením je typickým příkladem. Nechceme rozhodně říct, že je to špatně, nebo něco podobného, ale když už se pro tento finanční produkt rozhodnete, měli byste mít dostatek informací. V tomto článku se proto zaměříme na úrazové pojištění, na co všechno se dá spoření navázat a zda je to ta nejlepší cesta.

Úrazové pojištění

Jádrem je samozřejmě úrazové pojištění, takže pár slov k tomu, jak funguje. Pokud se bojíte toho, že se vám stane vážný úraz a nebudete mít na léčbu, chcete mít v takovém případě finanční kompenzaci ztráty vašeho příjmu, pouhé bolestné apod., dokáže to vyřešit právě tento produkt. Platíte pravidelné měsíční částky pojišťovně, která nese riziko, že bude muset platit. Důležité je, že máte sjednaný maximální limit – vyšší částku vám pojišťovna nikdy nedá, ale také obvykle typy úrazů, za které si můžete vůbec něco nárokovat. To je samozřejmě ochrana finančních ústavů, aby nemusely vyplácet už od nejmenších odřenin. Úrazové pojištění se vztahuje i na případ smrti, kdy se finanční kompenzace logicky vyplácí pozůstalým.

Kde všude se navazuje spoření?

Úrazové pojištění se spořením je jen jedním z mnoha finančních produktů, kde se v poslední době spoření navazuje. Jak to funguje, je asi jasné. Jednoduše jde část peněz na pokrytí případného rizika a část na spořicí účet. Tam se zhodnocuje určitým procentem, abyste měli vůbec nějakou motivaci si spořit.

Úzce spojené je úrazové pojištění se životní pojistkou. Ta má víceméně ochraňovat před něčím podobným. Tedy abyste v případě pracovní neschopnosti, těžkého úrazu, či dokonce smrti nepřišli o finanční příjem. Taková ztráta by totiž mohla znamenat, že najednou nebude vše rodina schopna dostát svým závazkům například z hypotéky. A jako existuje úrazové pojištění se spořením, naleznete samozřejmě i takové modifikace „životka“. Jsou to především kapitálové a investiční životní pojištění, přičemž to první garantuje pevný úrok, to druhé už nikoliv, protože vše záleží na úspěšnosti investic a jakou cestou se vydáte.

Jak jsme naznačili už na začátku, určitě vás nebudeme před těmito kombinacemi odrazovat. I úrazové pojištění se spořením, ale i modifikace toho životního mohou mít něco do sebe a hlavní výhoda je jasná – máte to všechno přehledně na jedné smlouvě u jedné pojišťovny. Na druhou stranu se obvykle nejedná o ty úplně nejefektivnější způsoby spoření, protože, jednoduše řečeno, když najdete produkt, který byl primárně vytvořen, aby se na něm spořilo, což se o úrazovém ani životním pojištění říct nedá, může nabídnout vyšší úrok. Je to o prioritách. Někdo oželí pár desetin procenta a bude radši mít vše pohodlně v jednom, jiný si dá tu práci a k úrazovému pojištění si najde jinde to nejefektivnější spoření. Obě jsou to možné cesty.

Další články z rubriky

Napiš svoji reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: , , ,